Fame MMA – czym jest i co stoi za jego ogromną popularnością w Polsce?

522

Fame MMA to jedyna federacja sztuk walki w Polsce, która zajmuje się organizacją tzw. „Freak fighting”, czyli pojedynków zawodników o różnych umiejętnościach, doświadczeniu oraz oczywiście różnej wadze. Co to Fame MMA i co stoi za jego ogromną popularnością? Wszystkie informacje znajdziesz w poniższym artykule!

Co to FAME MMA?

Fame MMA walki gromadzą coraz więcej osób. To nie jest typowa gala sztuk walk. Dziś na całym świecie MMA uważane jest za niezależną dyscyplinę sportu. Pod tym skrótem ukryta jest nazwa Mixet Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki. Jest to bardzo specyficzne, ponieważ w zawodach biorą udział zawodnicy reprezentujący różne sztuki i sporty. W związku z tym obowiązujące przepisy nie mają wąskiego zakresu i są znacznie szersze niż inne. W rzeczywistości ich zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka obrażeń. Dlatego każdy zawodnik MMA czerpie z własnej głównej dyscypliny. Najważniejsze jest widowisko, które dają znane osoby z pierwszych stronach gazet. To właśnie oni występują na galach Fame MMA.

Pierwsza gala FAME MMA

Gale organizowane przez federacje Fame MMA mogą odbywać się na specyficznych zasadach różnych sportów walki, w tym boksu, kick boxingu, a nawet walk rycerzy. Pierwsze gala odbyła się w Koszalinie 30 czerwca 2018 roku. Punktem kulminacyjnym wieczoru była walka Boxdela ze streamerem Jakubem “Guzikiem” Szymańskim. Drugim wydarzeniem wieczoru był pojedynek pomiędzy bokserem Adrianem „Polakiem” Polańskim a Danielem „Magical” Zwierzyńskim. Jedną z ciekawszych bitew była walka rycerska, jedyna, jaka odbyła się na galach Fame MMA.

Gala Fame MMA 1 przyciągnęła wiele osób ze względu na:

  • Pojedynek Magical z Polakiem – wiele miesięcy przed galą grozili sobie w Internecie. Ta bitwa przyciągnęła fanów z obu stron. Podczas organizacji tej imprezy Daniel Magical był bardzo popularnym streamerem. Miał rekord oglądalności na YouTube w Polsce.
  • Bitwa pomiędzy Boxdelem i Guzikiem – fani Boxdela zawsze chcieli zobaczyć go walczącego, a konfrontacja z Guzikiem tylko sprawiła, że atmosfera była jeszcze bardziej entuzjastyczna.
  • Walka rycerzy – coś takiego nigdy się nie wydarzyło. W meczu pomiędzy CELEJEM a OLCZAKIEM panowie walczyli na miecze i tarcze w pełnej zbroi.

Popularność FAME MMA – skąd się wzięła?

Od dawna wydarzenia i zawody sportowe są dla ludzkości bardzo ważne. Powodów jest wiele, ale zawsze jest jeden wspólny – chęć rozrywki. Nie ma wątpliwości, że Fame MMA ma zaspokoić potrzeby rozrywki. Uczestnicy nie wykazują się żadnymi wybitnymi umiejętnościami, ale to nikomu nie przeszkadza. Co ważniejsze, są bardzo znani, a przed każdą bitwą zabierają głos. Obrażają swoich przeciwników w każdym możliwym obszarze, a nawet są blisko rękoczynów. Krótko mówiąc – niektórzy z nich robią to, co potrafią najlepiej.

Można przypuszczać, że popularność Fame MMA wynika z tego samego powodu, dla którego ludzie przeglądają portale plotkarskie czy śledzą niektóre internetowe “gwiazdy”. Sławne osoby (m.in. Marcin Najman, Kasjusz Życiński) przyciągają uwagę ludzi bardziej niż aktorzy czy piosenkarze. Może dlatego, że wydają się bliżsi ludziom. Zwykle nie mają żadnych specjalnych umiejętności. Niektórzy widzowie nawet nimi gardzą.

Podsumowanie

Organizatorzy zapewniają, że ich działania mają na celu uniemożliwienie twórcom stron internetowych promowania nieodpowiednich treści. Według nich Fame MMA głównie promuje sztuki walki, współzawodnictwo, samorozwój i zdrowy styl życia. Gala ma pozwolić zaproszonym gwiazdom poprzez profesjonalną opiekę rozładować wszystkie złe emocje. Jednakże samo wydarzenie wzbudza u wielu osób dużo kontrowersji. Niektórzy uważają, że walki są wcześniej ustawiane oraz specjalnie reżyserowane, aby wzbudzały jeszcze więcej emocji.

Close
Your custom text © Copyright 2023. All rights reserved.
Close